W sytuacjach, kiedy niemożliwe staje się uratowanie uszkodzonego zęba lub doszło do utraty zębów  w przeszłości istnieje kilka możliwości uzupełnienia brakujących zębów. Niewątpliwie najlepsze, najbardziej innowacyjne i najmniej inwazyjne możliwości stwarza przed nami implantologia.

Implanty zębów które wszczepiane są w Klinice Uśmiechu w Częstochowie
Implanty zębów

       Implant to tytanowy odpowiednik korzenia, który wszczepia się w miejsce utraconego zęba. Po zrośnięciu z kością (tzw. osteointegracji) stanowi on stabilną podbudowę pod widoczną w jamie ustnej koronę zęba.

Jest to rozwiązanie długoterminowe, a często nawet dożywotnie.

Wprowadzenie implantu to zabieg bardzo skomplikowany, wymagający dokładnej analizy i precyzyjnego planowania, dlatego zawsze poprzedzony jest wykonaniem tomografii  komputerowej (CBCT). To na jej podstawie lekarz ocenia stan kości, ewentualną konieczność wykonania dodatkowych zabiegów, dobiera optymalny rodzaj implantu i określa tor jego wprowadzenia.

Zabieg zostanie przeprowadzony zupełnie bezboleśnie ( system SleeperOne)  w oparciu o system implantologiczny szwajcarskiej firmy Straumann®

Straumann to wiodąca na świecie marka, marka opierająca się na ponad 60 latach  innowacyjnych rozwiązaniach i najwyższej jakości. Straumann jako jedna z niewielu firm daje dożywotnią gwarancję na implant. Jest to system, któremu zaufali klinicyści na całym świecie,a dowodem na to jest ponad 14 milionów wprowadzonych implantów.

Więcej informacji na temat możliwości wykorzystania implantów znajdziesz  na stronie :

                                                                                                                             http://www.wszystkooimplantach.pl/

oraz w poniższych filmach :
korona na implancie odbudowująca brak pojedynczego zęba

most na implantach – idealne rozwiązanie w przypadku braku kilku sąsiednich zębów
brak wszystkich zębów – most porcelanowy osadzony na implantach

brak wszystkich zębów – proteza typu overdenture wsparta na implantach i lokatorach
brak wszystkich zębów – proteza typu overdenture na implantach i belce