Periodontologia to galąź stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem tkanek przyzębia czyli tkanek otaczających ząb : dziąseł, kości wyrostka zębodołowego, ozębnej i cementu korzeniowego. W Pięknie Uśmiechu oferujemy Państwu profesjonalne zabiegi z tego zakresu.

 

 

Za główną przyczynę chorób przyzębia (potocznie zwanych paradontozą)  uznaje się  złą higienę, czynniki genetyczne i palenie tytoniu  jednak wśród czynników, które zwiększają ryzyko schorzenia wymienić należy także stres, choroby ogólnoustrojowe np. cukrzyca, spadek odporności (białaczka, chemioterapia), niewłaściwa dieta, zaburzenia hormonalne, nawisające wypełnienia czy niewłaściwie wykonane uzupełnienia protetyczne.

 Toczący się w obrębie tkanek przyzębia  proces zapalny może mieć przebieg agresywny, szybko postępujący lub powolny, niedający uciążliwych objawów – ale w obu przypadkach   nieleczony  może w konsekwencji doprowadzić do rozchwiania lub nawet do utraty zęba i nie pozostaje obojętny na ogólny stan zdrowia Pacjenta. „Paradontozę” można jednak  zatrzymać, kluczowe są tu wczesna diagnostyka  i szybkie wdrożenie właściwego leczenia.

W naszej Klinice szczególny nacisk kładziemy na działania profilaktyczne zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”.  Dla każdego Pacjenta przygotowujemy indywidualny  uwzględniający jego potrzeby, stan uzębienia, higienę  plan wizyt profilaktycznych, na których lekarz lub higienistka omawiają ewentualne  problemy periodontologiczne, usuwają kamień i osad oraz przeprowadzają dokładny instruktaż  higieny jamy ustnej ( krok po kroku pokazujemy. jak w prawidłowy sposób dbać o zęby, aby nie doszło do rozwoju choroby).